Milije, također poznate kao milije, malene su, čvrste, blijede mrlje koje se pojavljuju kada se keratin zadrži ispod površine kože, što dovodi do stvaranja minijaturne ciste. Te se mrlje mogu pojaviti na bilo kojem dijelu lica i obično se sastoje od nakupina sebuma i masnoće. Ključno je izbjegavati pokušaje njihovog vađenja, osobito zbog njihovog dubokog položaja u koži i pojave na osjetljivim regijama.

Ako ste zainteresirani za otkrivanje prirodnih rješenja za uklanjanje milije, vrijedi razmotriti ovdje preporučeni recept.

Sastojci:

Za pravilnu pripremu i prijavu neophodno je posjedovati potrebne alate i znanje.

Preporučena količina šećera za ovaj recept je dvije žličice.

Iscijedite sok iz pola limuna.

Dovoljna je samo jedna čajna žličica maslinovog ulja.

U zdjeli pomiješajte šećer i limunov sok, pazeći da su dobro izmiješani. Postupno dodajte maslinovo ulje, dobro miješajući dok smjesa ne postigne postojanu i jednoličnu teksturu Nježno umasirajte smjesu na kožu lica, posebno se fokusirajući na područja zahvaćena milijama, pritom lagano pritiskajući Ostavite smjesu da ostane na koži 15 do 20 minuta. Nakon toga isperite lice toplom vodom.

Korištenjem ovog tretmana pilinga možete učinkovito ukloniti mrtve stanice kože i potaknuti revitalizaciju kože, što rezultira smanjenjem milija. Međutim, važno je biti oprezan kada pokušavate koristiti kućne lijekove, osobito za osjetljivu kožu lica. Ako naiđete na iritaciju ili ako stanje potraje, preporučuje se konzultirati dermatologa radi savjeta. Prije nastavka, preporučljivo je provesti test flasterom na malom dijelu kože ako imate osjetljivu kožu ili niste sigurni u njezinu reakciju.

Dodatni tekst

Dermatolozi daju oprezne savjete u vezi s činom dodirivanja izraslina na licu, jer to može dovesti do komplikacija. Dermatolog Andy Engelman naglašava rizik od pucanja kože i povećanu osjetljivost na infekcije kada se stisnu različite vrste izraslina. To može eskalirati problem izvan pukog uklanjanja početnog prištića. Međutim, valja napomenuti da nisu svi prištići podjednako osjetljivi na pucanje.

Kada dlaka raste prema unutra umjesto prema van, dolazi do uznemirujućeg stanja koje se naziva urasle dlake. Ova pojava je nedvojbeno alarmantna, iako nema nikakvog značaja i vrijednosti. Dermatolog Joel Schlezinger objašnjava da do urasle dlake dolazi kada dlaka ostane zarobljena ispod kože, uzrokujući crvenu kvržicu koja često izaziva svrbež. Međutim, ključno je oduprijeti se potrebi da upotrijebite pincetu ili pritisnete zahvaćeno područje, jer to može dovesti do težih komplikacija poput infekcije stafilokokom ili sepse.

Za ublažavanje upale i svrbeža, Schlezinger predlaže korištenje hidrokortizona na zahvaćenom području, nakon čega slijedi nježni piling lica kako bi se olakšalo prirodno uklanjanje dlačica. Proizvod se lako razmazuje po cijelom licu, jamčeći sveobuhvatnu pokrivenost. Shhlezinger objašnjava da je virus herpes simplex temeljni uzrok ovog specifičnog stanja, koje se prvenstveno prenosi izravnim fizičkim kontaktom.

U slučajevima blagih izbijanja herpesa, lijekovi bez recepta koje predlaže ljekarnik mogu učinkovito riješiti problem. Međutim, ako se stanje nastavi, preporučljivo je potražiti savjet zdravstvenog radnika kako bi se identificirali potencijalni problemi u pozadini. Što se tiče problema s kožom, često se zamjenjuje s aknama, ali prisutnost malih bijelih točkica na licu zapravo je stanje koje se naziva milija. To se događa kada keratin ostane zarobljen ispod kože.

Osim toga, pretjerana aktivnost žlijezda lojnica i opekline od sunca također mogu igrati ulogu u razvoju ovog stanja. Schlezinger predlaže da se suzdržite od stiskanja zahvaćenog područja jer ćete time samo oštetiti kožu, a ne utjecati na prljavštinu ili masnoću ispod kože. Umjesto toga, fokus bi trebao biti na uklanjanju zarobljenih stanica kože. Ako te stanice uzrokuju nelagodu, preporučljivo je zakazati konzultacije s dermatologom koji ih može stručno izvaditi.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here