Ovaj recept za gulaš je za ovu subotu. Naime, jedno od najpoznatijih mađarskih jela koje se konzumira u cijelom svijetu, au našim je krajevima više nego popularno. Evo jednog vrlo zgodnog savjeta, kako da vaš gulaš bude što savršeniji…

Daljnja tema o kojoj temeljito govori chef Ivica Štruml su razne varijante pripreme gulaša, s fokusom na način pripreme najtradicionalnijeg gulaša. Najvažnije od svega je odabrati pravu vrstu mesa, prvo se kreće od goveđeg vrata. Bitno je znati kada dodati meso dok pržite luk. Luk bi trebao biti odgovarajuće debljine, a ne previše šećerast, a ne imati okus prženog luka. Zbog toga će jelo imati drugačiji okus, a da bi se okus sačuvao potrebno je da meso ne bude prepečeno ili jako blijedo. Idealna boja je srednja, skoro kao u rižotu.

Ovdje bi preporučio da zastanete i narežete meso na veće kocke. Također bi bilo poželjno eliminirati opne i žilice u mesu, ali ostaviti masnoću kako bi pomogla u topljenju i dala okus jelu. Uz to, ne štedite vino, već ga koristite u obilju i samo kvalitetno. Gulyás bi trebao biti napravljen od crnog vina, posebno onog koje rado pijete. Popržite 1 kilogram junećeg vrata narezanog na veće kockice, 500 grama crvenog luka, 40 grama češnjaka, 5 grama kumina (ili ekvivalent pola žličice), četiri lista lovora i stabljiku pastrnjaka ili dva lista peršina. .

Na ulju ispecite meso narezano na kockice. Nakon 5 minuta izvadite iz ulja i u preostalu masnoću dodajte luk. U receptu je naglašeno da se luk nikada ne smije ribati ili tucati, već samo trljati među dlanovima, jer svaki drugi način pripreme luka daje okus koji nikad ne ‘pripada’ jelu. Pržite luk dalje dok malo ne porumeni i neka bude samo blijedosmeđi, stoga nemojte pretjerati.

Narezano meso vratite natrag u lonac i dobro miješajte na jakoj vatri dok ne nestane više tekućine i dok meso ne bude gotovo suho. Dodajte vino i pirjajte na laganoj vatri dok gotovo sasvim ne ispari osim same arome; u ovoj će fazi iz mesa izaći malo više vlage. Zatim dobro promiješajte dvije trećine češnjaka plus naribani pastrnjak, 3 lista lovora, papriku i začine. Neka povrće počne ispuštati vlagu. Pustite da sve procvrči, što znači da je sva tekućina nestala.

BONUS TEKST:

Osjećate li se često umorno, lijeno i slabo? Ove osjećaje možete povezati samo s proljetnim umorom. Ipak, treba biti oprezan, jer to mogu biti znakovi upozorenja na neki skriveni, ozbiljan problem. Među prijeporima oko proljetnog umora treba biti oprezan i priznati da takav umor može biti povezan s ozbiljnijim unutarnjim problemima.

Čimbenici koji mogu pridonijeti vašem umoru uključuju nepravilnu prehranu, neaktivnost, poremećaje štitnjače, anemiju ili kronične bolesti. Možda je vrijeme da shvatite da možda imate dijabetes, čak i ako dovoljno spavate i još uvijek se osjećate umorno. Ovo je osobito važno za osobe starije od četrdeset pet godina, osobe s prekomjernom težinom ili bilo koga tko u obitelji ima dijabetes. Simptomi depresije nisu samo psihički problemi – najčešće se pretvaraju u redoviti umor i osjećaj stalne iscrpljenosti.

Ova bolest nadilazi melankolično raspoloženje i pokazuje se kao kronični umor, poremećaj sna ili slab apetit. Za bolje opće stanje i visoku energiju trebali biste redovito jesti raznovrsnu svježu hranu, osobito onu bogatu vitaminom C, kojeg ima u višku. Valja istaknuti i unos vitamina B-kompleksa i vitamina D jer oni pomažu u jačanju živčanog sustava i kontroliraju razinu energije u tijelu. drugo mudro

Također je pametan potez ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako energija ne bi brzo rasla i brzo opadala, uzrokujući umor. I uvijek ima vježbe. Naravno, nije privlačna opcija; međutim, redovito fizičko kretanje uvelike poboljšava raspoloženje i razinu energije. Stranica Vijesti.me preporučila je da svakodnevne šetnje budu dio vaše rutine.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here