Održavanje funkcionalnosti perilice rublja i sprječavanje nakupljanja ostataka deterdženta, omekšivača ili kamenca zahtijeva jednostavan, ali bitan zadatak čišćenja njezinih odjeljaka. U nastavku su navedeni koraci kako to postići: Kako bi se osigurala optimalna učinkovitost, neophodno je očistiti spremnik perilice.

  • Učinkovito funkcioniranje vaše perilice rublja ovisi o redovitom održavanju, jer nakupljanje ostataka deterdženta i kamenca tijekom vremena može dovesti do oštećenja i smanjiti kvalitetu pranja. Osim toga, nakupljanje prljavštine može začepiti odvod, što dovodi do nedovoljnog pražnjenja deterdženta i može rezultirati neugodnim mirisom koji izlazi iz perilice rublja. Poboljšanje čistoće ovog kućanskog aparata može zauzvrat produžiti njegov vijek trajanja.

Potrebni materijali sastoje se od 50 grama vodikovog peroksida, 3 žličice sode bikarbone i 3 žličice deterdženta za pranje rublja. Postupak je sljedeći: sve sastojke dobro sjediniti. Nježno odvojite dozator deterdženta i nanesite dobivenu smjesu u većem sloju na površinu dozatora. Ostavite ga da odstoji 15 do 30 minuta, ovisno o razini prisutne kontaminacije. Nakon toga spužvom očistite površinu i temeljito je isperite pod mlazom tekuće vode.

  • Isti proizvod za čišćenje može se koristiti i za održavanje bubnja perilice rublja. Dobio sam savjet u vezi s mojom perilicom rublja od prijatelja čiji je suprug iskusan tehničar na terenu, sada u mirovini, ali još uvijek pruža pomoć onima kojima je potrebna podrška. Potičem vas da pokušate; zadovoljstvo je zajamčeno! Najzanimljivija svjedočanstva pokazuju da su njihove perilice radile bez problema više od 20 godina, bez plijesni, neugodnih mirisa i naslaga kamenca.

Često koristim ovu metodu i dok mnogi pojedinci preporučuju korištenje octa, smatram da je ova tehnika učinkovitija za moje potrebe. Bitno je priznati da je ova strategija čišćenja najprikladnija za rijetku primjenu. Obično se uključujem u ovaj proces čišćenja svaka dva do tri mjeseca. Za učinkovito uklanjanje kamenca s grijaćeg elementa, najjednostavnija metoda je korištenje obične limunske kiseline.

  • Preporučljivo je staviti 100-200 grama limunske kiseline u dozator deterdženta. Započnite ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva. Ova jednostavna tehnika učinkovito čisti perilicu rublja i uklanja kamenac sa svih bitnih komponenti, posebice grijača i bubnja. Nadalje, provjerite je li gumena brtva perilice čista od prljavštine. Za pripremu otopine za čišćenje pomiješajte 1 žlicu limunske kiseline s pola litre vode.

Namočite krpu u ovu smjesu, pazeći da unutrašnjost bude dobro zatvorena. Ovaj postupak će učinkovito ukloniti tlo, kamenac i spore plijesni. Primjenom ovih tehnika čišćenja vaša će perilica rublja biti znatno čišća i sačuvati svoju učinkovitost dugi niz godina. Prema sugestiji čitateljice Peta, perilicu rublja, osobito onu staru oko dvije godine i često korištenu, nužno je čistiti, čak i kada se pere na nižim temperaturama.

  • Nedavno je moj suprug primijetio da njegove košulje više nemaju prijašnju svježinu. Iako nisam puno razmatrala ovu izmjenu, moja svijest o mirisu se smanjila tijekom mog porodiljnog dopusta, što je dovelo do smanjenog angažmana oko pranja rublja. Usprkos tome, shvatio sam da neugodni mirisi iz rublja i iz perilice znatno nisu zadovoljavali očekivani standard.

Prijateljica je podijelila svoje stajalište o boosteru na koji je naišla u televizijskom programu. Kao što je navedeno iz navedenih detalja, neugodan miris pripisuje se ostacima prašine, prljavštine i masnoće koji se na nižim temperaturama ne tope te ostaju u perilici rublja i stvaraju nepoželjan miris. Za uklanjanje ovih ostataka, preporučljivo je koristiti standardne tablete za pranje posuđa.

  • Osobno sam isprobao ovu metodu koja učinkovito otapa i masnoće i naslage. Proces je jednostavan: stavite dvije tablete u perilicu rublja, namjestite temperaturu na 90 stupnjeva Celzijusa i pustite perilicu da radi bez rublja. Dokazano je da ova tehnika učinkovito uklanja sve neugodne mirise iz odjeće. Slijedom toga, ovaj postupak provodim najmanje jednom svaka tri mjeseca.

Posljednje desetljeće stvaram i koristim vlastiti prašak Calgonit (kamenožder) koji je jamčio besprijekoran rad moje perilice rublja. Osim toga, predložio sam ovaj lijek prijateljima koji imaju problema s kamencem ili neugodnim mirisima, a pokazao se učinkovit i za njih. Za pripremu domaćeg deterdženta za rublje potrebni su sljedeći sastojci: 2 dijela sode za pranje koja služi kao baza i osigurava optimalnu kvalitetu vode za čišćenje unutrašnjosti perilice. Dodatno, potrebne su 2 porcije sode bikarbone koja učinkovito otapa masnoću.

  • Preporučljivo je koristiti 2 dijela limunske kiseline, iako početni recept predlaže samo 1 dio. Ova kiselina ne samo da povećava učinkovitost čišćenja, već ima i antibakterijska svojstva, pomaže u uklanjanju kamenca i daje ugodan miris. Ugrađen je i dio nejodirane soli koja služi za omekšavanje vode. Postupak uključuje temeljito sjedinjavanje sastojaka i prebacivanje smjese u posudu koja se može zatvoriti.

Za potrebe čišćenja koristim nekoliko žlica (otprilike 4-5), stavljam ih u praznu perilicu prije odabira ciklusa na 90 stupnjeva. Nadalje, tijekom ciklusa pranja dodam 1 žlicu izravno u bubanj; ova radnja pomaže u omekšavanju vode i pridonosi čišćenju perilice pri svakoj uporabi. Ovaj proizvod je također siguran za korištenje u perilicama posuđa.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here