Ernst Gunther, američko-nemački autor i zagovornik sirove hrane, napisao je knjigu “Život bez bolesti”. U ovoj knjizi detaljno opisuje prirodne metode za ublažavanje simptoma raznih upalnih bolesti, uključujući artritis, giht, išijas, reumatizam, kao i druge bolesti zglobova, kostiju, prstiju, kukova, peta i kolena.
Gunther u svojoj publikaciji istražuje različite prirodne pristupe ublažavanju boli. Jednatakva metoda uključuje primjenu prirodnih obloga, poznatih kao burritos, izravno na zahvaćena područja. Ovi oblozi nude prirodno sredstvo za ublažavanje boli i smanjenje upale. Za pripremu ovog tradicionalnog lijeka bit će vam potrebni krumpir, crveni luk i sjemenke lana.
Proces izrade burrita uključuje pažljivu pripremu.Sastojci:krumpirKombinacija crvenog luka i lanenih sjemenki svakom jelu daje jedinstvenu i aromatičnu notu.priprema:U jednoj posudi pomiješajte 2 decilitra vode sa žlicom lanenih sjemenki. Ostavite smjesu da se kuha 10 minuta, dok se sjemenke ne zgusnu u škrobnu konzistenciju.Pomiješajte naribani krumpir s ljuskom i naribani crveni luk s ohlađenom vodom u koju ste ulili sjemenke lana. Temeljito izmiješajte sastojke.
Nakon što je smjesa dobro izmiješana, važno je ukloniti višak tekućine tako da je ocijedite. Za rješavanje bilo kakve nelagode u prstima ili petama, smjesa se može nanijeti pomoću starih čarapa ili rukavica oblikovanih u burritos. Jednostavno ubacite smjesu u improvizirane burritoe i zatim ih nosite u cipelama ili na rukama. Kako biste spriječili potencijalno curenje, preporučljivo je pokriti čarape ili rukavice plastičnim vrećicama.
Kada osjećate nelagodu u različitim dijelovima tijela, kao što su leđa, kralježnica, kukovi ili koljena, počnite s nanošenjem smjese na sterilnu gazu.
Zatim pričvrstite gazu na zahvaćeno područje i pričvrstite je na mjestu zavojem, pazeći da nije pretjerano stegnut kako biste spriječili pomicanje gaze.Za optimalne rezultate preporučuje se ostaviti oblog preko noći ili tijekom razdoblja odmora.ĐNakon buđenja, uklonite oblog, zbrinite smjesu i očistite regiju mlakom vodom. Ova tehnika pomaže u smanjenju upale i ublažavanju nelagode, nudeći prirodno sredstvo utjehe.
U “Životu bez bolesti” Ernst Gunther predstavlja obilje znanja i holističkih tehnika za učinkovito rješavanje boli i upale. Otkrijte snagu svakodnevnih sastojaka poput krumpira, crvenog luka i sjemenki lana, koji se mogu pretvoriti u snažne obloge za ublažavanje nelagode povezane s upalnim stanjima. Guntherova filozofija naglašava važnost prirodnih lijekova i prakse samonjege u promicanju optimalnog zdravlja i blagostanja.
BONUS TEKST:
Možda je iznenađenje, ali banane posjeduju određenu razinu radioaktivnosti. Međutim, nema razloga za brigu. Banane sadrže prirodni izotop kalija pod nazivom kalij-40, koji je blago radioaktivan. Ova radioaktivnost ne predstavlja prijetnju našem blagostanju i, zapravo, pruža koristan izvor ovog vitalnog minerala koji je neophodan za pravilno funkcioniranje našeg tijela. Kalij-40 se prirodno pojavljuje u okolišu, prisutan je u tlu i vodi, a apsorbiraju ga razne biljke, uključujući banane.
Banane posjeduju još jednu fascinantnu karakteristiku jer spadaju u kategoriju bobičastog voća iz botaničke perspektive. Ova se klasifikacija temelji na činjenici da banane potječu od pojedinačnog cvijeta koji sadrži više sjemenki.
Nutritivni sastav banana je zaista izvanredan. Ne samo da su prepuni vlakana, vitamina C, vitamina B6 i mangana, već ih njihova inherentna slatkoća čini izvrsnom opcijom za hranjive poslastice i grickalice.
Fascinantna je činjenica da banane uživaju ogromnu popularnost u svijetu, a vodeći proizvođač ovog voća je Indija. Ipak, banane koje danas najčešće konzumiramo uglavnom se sastoje od Cavendish sorti. Ove specifične vrste posebno su uzgajane kako bi imale otpornost na bolesti koje su izazvale pustoš na ranijim komercijalnim sortama.
Sljedeći put kada budete uživali u banani, ne samo da ćete uživati u njenim slatkim i hranjivim svojstvima, već ćete također imati priliku cijeniti zadivljujuće informacije koje okružuju ovo nadaleko omiljeno voće.