Velike su šanse da ste, ako ste već duže vrijeme u svom domu s parketom, naletjeli na ogrebotine na površini koje ne izgledaju baš ugodno. Vidjet ćete ih i to je to. Nastaju čak i zbog laganog pritiska tijekom pomicanja namještaja s jednog mjesta na drugo, poput nekoliko stolica ili možda komode koji ostaju vidljivo označeni. Ako se vidljive ogrebotine pojave točno u sredini neskrivenog područja, ne brinite.
Jedno pametno rješenje, koje je otkrila kreativna domaćica na TikToku, moglo bi vam biti nešto novo. Niste razmišljali o ovom jednostavnom izlazu poznatom kao “Caku” sa stvarima kod vas. Dok bi najlakše rješenje bilo postaviti prostirku ili prostirku na mjesto gdje je vaša koža izgrebana, što ako nemate prostirke? Tada će vam ovaj opskurni trik dobro doći.
Usred ovog uzbuđenja, jedan od korisnika interneta srdačno se pridružio raspravi dajući prilično duboko zapažanje o tome zašto bi takav štos mogao pobijediti. Kako je naveo u svojoj poruci, ogrebotina na drvetu je samo površinska. Napomenuo je da orahovo ulje ne samo da vlaži drvo, već mu i pomaže da se vrati na prvobitni izgled.
Jedan korisnik interneta, usred tog uzbuđenja, uskočio je u raspravu i dao prilično detaljno objašnjenje zašto je štos tako dobro uspio. Kako je rekao, to je samo površinska ogrebotina na drvetu. Spomenuo je da orahovo ulje ne samo da hidratizira nego i vraća stari finiš.U tom se uzbuđenju jedan netizen pridružio temi, dajući prilično detaljnu analizu zašto je štos uspio tako dobro. Kao što je spomenuto u njegovoj poruci, to je samo površinska ogrebotina na drvetu. Primijetio je da orahovo ulje ne samo da vlaži drvo, već i vraća prvobitnu završnicu.
BONUS TEKST:
Šarlah uglavnom napada djecu od 5 do 15 godina. Šarlah je posebna bakterijska infekcija koja zahvaća nepčane tonzile i posebno je osjetljiva kod djece. Budući da može uzrokovati štetu srcu i drugim organima, liječenje antibioticima mora biti brzo i učinkovito. Koja je infekcija šarlah i što ju uzrokuje? Šarlah je infekcija uzrokovana bakterijom Streptococcus skupine A.
Alergija, osip. Slika: Profimedia Simptomi koji bi mogli dalje karakterizirati šarlah uključuju znakove sistemskih poremećaja kao što su vrućica (≥38,0 C) i tipično jako bolno, crveno grlo (često s bijelim ili žućkastim mrljama), otežano gutanje i osjetljivi natečeni limfni čvorovi u vrat koji može biti jednostran. Dodatni znakovi bili bi mučnina ili povraćanje, bolovi u trbuhu, glavobolja i bolovi u tijelu.
Alergija, osip. Slika: Profimedia Također znakovi koji su dodatni za šarlah: simptomi poput groznice (38,0 ili više), jako upaljeno i crveno grlo (ponekad s bijelim ili žutim točkicama), otežano gutanje plus natečeni limfni čvorovi na vratu koji mogu biti osjetljivi na dodir . Mučnina ili povraćanje, bolovi u želucu (abdomenu), glavobolje i bolovi u tijelu također su dodatni znakovi.
Kožni nabori na preponama, ispod pazuha, laktovima, koljenima i vratu obično imaju tamniju nijansu crvene od ostalih zaraženih područja. Na licu će se pojaviti izrazito crvenilo, s naknadnim prstenastim bljedilom oko područja oko usana. Jezik postaje izrazito crveniji i kvrgaviji (više poput bobice) po izgledu. Bijele naslage često se vide na njemu u ranoj fazi bolesti.
Alergija, osip. Profimedia Slika: Profimedia Ostali znakovi šarlaha su: Znakovi kao što su groznica (38,0 ili više), jako bolno i crveno grlo, ponekad otežano gutanje i vrlo osjetljivi na dodir natečeni limfni čvorovi na vratu. Mučnina ili povraćanje, bolovi u želucu (abdomenu), glavobolje i bolovi u tijelu bili su drugi dodatni simptomi.