Štakori su zimi vrlo aktivni, malo spavaju i dosta su dinamični u potrazi za hranom, čak i po snijegu. Ta se stvorenja okupljaju u kolonije i traže utočište koje je također bogato hranom. Obično žive usred ljudskih stanova. Portal lyubimaya predlaže ove mjere opreza kako ih spriječiti da dođu do vašeg mjesta! Mogu proći i kroz najmanje procjepe i tko bi poželio takvog susjeda.
Evo nekoliko načina za izbacivanje ovih nepoželjnih stanara. Što ih tjera da se sklone u naše domove? Zimi se naše kuće pretvaraju u utočište za miševe koji traže toplinu i hranu. Njihovo visoko razvijeno osjetilo mirisa pomaže im u pronalaženju vrste hrane uobičajene u kuhinji i oko naše kuće. Ovi miševi se hrane različitim vrstama hrane, na primjer kruhom, brašnom, pšenicom, slatkim stvarima, čak i hranom za kućne ljubimce, popis je beskrajan. Skloništa su uglavnom od papirnatih ili plastičnih vrećica, a grade gnijezda promjera obično od 15 do 20 centimetara.
Neka uobičajena mjesta za skrivanje su iza hladnjaka, ispod sofa, blizu radijatora ili čak ispod kreveta. To će odgoditi jer će se koristiti kuglice naftalina i stavljati na mjesta gdje ima aktivnosti glodavaca. Upozorenje: Nemojte ih koristiti ako držite kućne ljubimce. Mogu ih lako pojesti. Korištenje ovog proizvoda zahtijeva vrlo malo truda da se miševi drže podalje i dobro je rješenje za uništavanje miševa u kućama kao i izvan njih.
Ovo ne utječe na kućne ljubimce. Jedan kraj pamučnog štapića umočite u ulje paprene metvice, a drugi kraj umetnite u tampon i stavite na mjesto gdje borave štakori. Ponoviti postupak nakon 48 sati. Važno je znati kako su ušli u kuću kako biste mogli zatvoriti sve otvore poliuretanskom pjenom ili drugom željenom metodom. Eterična ulja ne bore se samo protiv glodavaca, već i protiv letećih insekata, kao i gmižućih kukaca.
Dulje traje i dobro miriše. U raspršivaču od 300 ml možete dobro pomiješati 10 do 15 kapi eteričnog ulja mente s vodom, promućkati i zatim koristiti prskalicu. Nanesite na područja koja treba pratiti za insekte i osjetite razliku u njegovom djelovanju kao učinkovitog repelenta za insekte. Uz to, metvica se može koristiti sama ili pomiješana s kajenskim paprom.
Ovo će vam pružiti pravo sredstvo za odbijanje štetočina. Sastojci: 1 žličica paprike, 1 žličica sušene metvice, 1 žličica češnjaka u prahu, čili i ½ litre tople vode. Za pripremu prvo sameljite čili sa sušenom metvicom. Nakon što ste ga dobro samljeli, stavite ga u filtar i dobro iscijedite prah tako što ćete izmiješanom prahu temeljito dodati toplu vodu tako da postane otopina. U izmiješane sastojke dodajte češnjak u prahu i dobro promiješajte. Zatim otopinu uz pomoć cjedila ulijte u prikladnu posudu, a kasnije tu otopinu prelijte u praznu bocu s raspršivačem.
Ovaj mamac stavljamo na mjesta gdje postoji velika opasnost od najezde glodavaca. Za upotrebu plastične boce i ulje. Mamac u bocama: Korak 1: – Biljno ulje iz bilo koje uljarice: 100-150 ml Način pripreme: Plastičnu bocu napuniti suncokretovim, repičinim ili maslinovim uljem do 2 litre. Mogao bi se ušuljati u plastičnu bocu kroz grlo jer štakor može ući u bilo koju “rupu” u koju mu stane glava. Možda biste također željeli dodati dodatni mamac na dnu boce. Na taj način, kada uhvati miša, neće biti ubijen, a vi ćete ga ukloniti bez previše muke.
Ima svojstva odbijanja glodavaca slična svojstvima paprene metvice, što ga čini idealnim repelentom za insekte. Samo ih stavite blizu vrata, prozora i gdje god je to moguće naslonite se na svoju kuću. Zatvorite svaku moguću ulaznu točku u svoju kuću čeličnom vunom, metalnom vunom, betonom ili aluminijskom folijom; aluminijska folija vrlo je učinkovita u tjeranju štakora i služi kao dobar repelent. Ne gomilajte materijal koji je štakorima prelako izgrizati poput drveta ili gume. paprena metvica Ljudska bića smatraju da je miris paprene metvice sladak, dok je glodavcima daleko od toga da bude ugodan.
Namočite neke pamučne kuglice u ulju paprene metvice i stavite ih na ulazne točke na ključevima. Također, stvarno pomaže u održavanju svježeg ambijenta u kući. soda bikarbona Pospite sodu bikarbonu na područja gdje ima mišjeg izmeta ili bilo kojeg drugog pokazatelja štakora. Miš nabubri otprilike tri puta više od uobičajene veličine i konačno ugine trećeg dana nakon što ga je privukao miris sode bikarbone. Bez obzira imate li kućne ljubimce ili ne, sodu bikarbonu uspite u posudu s otvorenim otvorom za ulazak miševa. Pričvrstite ultrazvučni uređaj za tjeranje štetočina kako ne biste dopustili miševima da uđu u vaš dom.
Možete ga držati na vratima ili bilo kojem kutu gdje mislite da bi mogli biti miševi. Odbojnici stvaraju zvukove koje mi ne možemo čuti, ali te zvučne frekvencije stvaraju nelagodu glodavcima i tjeraju ih od sebe. Čuvajte ga na čistom mjestu bez ikakvih prepreka koje bi mogle stati na put njegovom ultrazvuku. Ovi repelenti se prodaju u vodećim trgovinama, a mogu se kupiti i online. Unatoč tome, štakori se s vremenom naviknu na buku repelenta, zbog čega je koristan samo neko vrijeme. Ispravan način da se riješite štakora je da udomite mačku koja pomaže u lovu na miševe.
Mačka ih čak i ne mora uhvatiti. Ovi mali sisavci nanjuše grabežljivca na kilometar udaljenosti, a kada nanjuše, potrče za njim. Možete zamoliti prijatelje da vam daju mačje krzno i stave ga na različita mjesta. To nije najbolja metoda iako prilično dobro djeluje protiv štakora. Da biste napravili učinkovit repelent, pomiješajte češnjak i vodu. Sitno nasjeckajte 1 ili 2 češnja češnjaka i pomiješajte ih s najmanje 1 šalicom (250 ml) tople vode. Nakon toga smjesu ulijte u bočicu s raspršivačem i poprskajte na mjesta gdje nalazite miševe u domu. Trebali biste ga ponovno nanositi svakih nekoliko dana kako miševi ne bi ušli u kuću.
Držite mačku u kući i vjerujete da je mačka najbolje rješenje za miševe? U međuvremenu, koristite li neka druga kemijska sredstva za uklanjanje miševa iz svog doma? Podijelite s nama svoja iskustva u komentarima…