Čišćenje odjeljaka perilice rublja je iznenađujuće jednostavan, ali učinkovit način za održavanje dobrog rada stroja i sprječavanje nakupljanja ostataka deterdženta, omekšivača ili kamenca. Ovako:

Za optimalan rad potrebno je očistiti spremnik perilice. Ovo je cjelokupno pravilno održavanje za učinkovit rad vaše perilice; jer tijekom vremena može doći do kamenca i nakupljanja ostataka deterdženta koji uzrokuju štetu i smanjuju kvalitetu pranja. Nakupljanje prljavštine uzrokuje začepljenje, pa se odvod u perilici rublja neadekvatno prazni i zbog toga se tijekom rada osjeća neprijatan miris.

Životni vijek ovog kućanskog aparata može se produžiti ako ga učinite čišćim. Potrebni materijali su 50 g vodikovog peroksida, 3 žličice sode bikarbone, 3 žličice deterdženta za rublje. Način rada: Svi sastojci se temeljito izmiješaju. Nakon toga pažljivo odvojite dozator deterdženta, pripremljenu smjesu nanesite na površinu dozatora u debljem sloju i ostavite tako 15-30 minuta ovisno o količini prljavštine.

Obrišite spužvom i isperite pod tekućom vodom. Može se preporučiti čišćenje bubnja perilice rublja. Mojoj svekrvi se pokvario dragi kućanski aparat, a ona je kupila novi skupocjeni, ne znajući da je samo mali dio koji treba zamijeniti. Testirao sam ga maloprije. Svidjet će vam se. Najbolje svjedočanstvo dali je njihova perilica koja više od 20 godina nije imala nikakvih problema, ni plijesni ni neugodnih mirisa ni naslaga minerala.
Koristim ga prilično malo i iako će većina ljudi reći ocat, smatram da ovo radi puno bolje za ono što mi treba. Važno je napomenuti da je ovaj pristup čišćenju zapravo dobar samo ako je neredovit. Obično ovo čišćenje radim svaka 2-3 mjeseca.

Takav kamenac s grijača najlakše ćete očistiti običnom limunskom kiselinom. Preporuča se dodati 100-200 g limunske kiseline u dozator deterdženta. Zatim se pokreće ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva. Vrlo jednostavno, ali dovoljno učinkovito u vrlo dobrom čišćenju stroja i uklanjanju što je moguće više kamenca, posebice na svim bitnim elementima poput grijača i bubnja.

Također, obavezno očistite gumenu brtvu perilice rublja. Pomiješajte 1 žlicu limunske kiseline s pola litre vode u posudi koja služi kao tekućina za čišćenje. Umočite krpu u otopinu dok se ne natopi i dobro zatvori s unutarnje strane. To će ukloniti zemlju, kamenac i sve spore plijesni na njemu. Na taj ćete način vaša perilica rublja biti izvanredno očišćena kao kad je bila nova, a također će se povećati njezina učinkovitost još mnogo godina.

Prema sugestiji čitateljice Peta, perilicu rublja, osobito staru dvije godine i redovito korištenu, potrebno je čistiti i za pranje na niskim temperaturama. Nedavno mi je suprug skrenuo pozornost na činjenicu da njegove košulje više nisu mirisno svježe kao prije. Stvarno nisam obraćao pažnju na ovo sa svime što se događa oko mene u posljednje vrijeme; Trenutno sam na porodiljnom dopustu i samim tim manje se bavim pranjem rublja.

No, također sam primijetio da loš miris koji dolazi iz perilice i odjeće nije bio ni blizu uobičajenog standarda. Zato što je prijateljica dala svoje mišljenje o boosteru koji je vidjela u TV emisiji. Loš miris, prema gore navedenim informacijama, proizlazi iz ‘ostataka prljavštine i masnoće, prašine koja se ne otapa na nižim temperaturama, koji ostaju u perilici.’

Za uklanjanje ovih ostataka savjetuju se standardne tablete za pranje posuđa. Ovaj sam i sam probao. Otapa i masnoće i naslage. Metodologija je vrlo jednostavna: 2 tablete u perilici rublja, zatim podešavanje temperature na 90 stupnjeva Celzija i na kraju puštanje mašine da radi prazna. Ovo nadalje služi kao vrlo učinkovit način potpunog uklanjanja svih loših mirisa koji mogu biti na prljavoj odjeći.

Dakle, svaka tri mjeseca praktički to radim. Već 10 godina proizvodim i koristim vlastiti prah Calgonit (kamenožder) i od tada radi bez problema. Ovo sam rekao nekolicini mojih prijatelja koji su imali problema s kamencem ili neugodnim mirisom i rekli su da im je uspjelo.

Za pripremu deterdženta za pranje rublja kod kuće, potrebni sastojci uključuju: 2 dijela sode za pranje – igra ulogu baze i visokokvalitetne vode za čišćenje u unutrašnjosti perilice rublja; 2 dijela sode bikarbone-vrlo dobro otapa mast; i limunsku kiselinu – koristite 2 dijela, a ne jedan kako je preporučeno u originalnom receptu.

Ova kiselina povećava učinkovitost čišćenja s antibakterijskim svojstvima za uklanjanje kamenca i daje ugodan miris. Nejodirana sol: Voda je omekšana nejodiranom soli. Proces uključuje homogeno miješanje komponenti i njihovo prebacivanje u spremnik koji se može ponovno zatvoriti. Za potrebe čišćenja, treba uzeti nekoliko žlica – punih ovoga (recimo oko 4-5) staviti ih u praznu perilicu, i pokrenite stroj jedan ciklus na temperaturi od 90◦C. Također se može dodati 1 žlica izravno u bubanj tijekom ciklusa pranja; koji također pomaže u omekšavanju vode i osim toga, čisti perilicu svaki put kada se koristi. Proizvod se također može prati u perilici posuđa.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here