Doživite prekrasnu mješavinu tikvica, krumpira i sira u ovim ćevapima koji pršte od okusa. Tikvice su izuzetno prilagodljivo povrće koje je pogodno za mnoštvo kulinarskih jela. Njegova jednostavna priprema čini ga pogodnim za niz recepata, kao što su kremaste juhe, pohane tikvice, slane mješavine i pite od tikvica.

  • Zanimljivo, u kombinaciji s krumpirom, sirom i iznenađujućim sastojkom zobenim pahuljicama, pržene tikvice mogu nadmašiti okus klasičnih ćevapa. Odabir ove ekonomične opcije povrća omogućuje vam uživanje u ukusnom i zasitnom obroku koji se izvrsno slaže s vašim omiljenim umakom.

Sastojci: Trebat će vam ga za ovaj recept. 1 tikvica, 1 mrkva, 2 jaja, 100 grama tvrdog sira, 1 krumpir, 1 češanj češnjaka, 1 žličica mješavine provansalskog bilja, 1 žličica slatke paprike i 1 vezica peršina.sol, papar, 4 žlice zobi i 2 žlice višenamjenskog brašna. ulje priprema: Počnite tako što ćete naribati tikvice i posuti ih solju te ih ostaviti da odstoje oko 10 minuta. Nakon isteka vremena dobro ih ocijedite. Zatim narendajte mrkvu, sir i krompir, pa ih sjedinite sa tikvicama.

  • U smjesu umiješajte jaja, nasjeckani peršin i češnjak. Smjesu začinite solju, paprom, provansalskim biljem i slatkom paprikom. Na kraju dodajte mljevene zobene pahuljice – dobivene miješanjem zobi u blenderu – sve dobro izmiješajte i ostavite minimalno 20 minuta. Od smjese oblikujte ćevape i svaki pospite brašnom prije prženja oko 4 do 5 minuta sa svake strane.

BONUS TEKST

Plod se sastoji od približno 9% šećera, uz organske kiseline, pektin, vitamine i mineralne soli. Kora korijena služi kao blagi ekspektorans i lijek za zatvor, dok se list koristi zbog svojih adstrigentnih svojstava. Osim toga, obično se misli da pomaže u smanjenju razine šećera u krvi. Sirup (Sirupus mororum) proizvodi se od zrelih crnih dudova i ima višestruku namjenu, uključujući ispiranje kod upala grla i usta, djeluje kao osvježavajući napitak kod groznice, te djeluje kao blagi ekspektorans i omekšivač stolice.

  • Povijesno se ovaj sirup pripremao iu ljekarnama te se pojavljivao u raznim farmakopejama. Plodovi crnog i bijelog duda služe kao blagi ekspektorans i pomažu kod zatvora, dok se listovi koriste za zatezanje kože i sluznica. Osim toga, smatra se da pomažu u smanjenju razine šećera u krvi; međutim, stabla murve su uglavnom nestala s naših polja. U sastavu nekoliko čajnih mješavina nalazi se list, koji se predlaže kao dodatak drugim lijekovima za blago povišenu razinu šećera u krvi, uz potrebnu dijetu.

To uključuje lišće crnog duda, lišće borovnice, mahune graha, pelin i druge. Slatki i aromatični zreli bijeli dudovi, uz vrlo slatku i pomalo trpku crnu sortu, koriste se u raznim kulinarskim primjenama. Mogu se preraditi u sok od duda, kompot, sirup i drugo. Ovi plodovi se uživaju i svježi i sušeni, a služe i kao hrana za perad.

  • Crni dud je posebno popularan za izradu sirupa i džema, a posjeduje blaga ljekovita svojstva koja mogu pomoći u ublažavanju upale grla i usta. Također, fermentirani zreli dudovi koriste se za proizvodnju rakije Dudovac. Osušene dudove možete samljeti i ugraditi u tijesto za kolače. Nadalje, drvo dudova je cijenjeno za rezbarenje drveta, stolariju i izradu kaca i bačava.
Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here