Bez obzira na godine, svaka dama želi se predstaviti na najbolji mogući način. Nažalost, žene starije od 45 godina često se suočavaju s nekim posebnim modnim zabludama koje lako mogu narušiti njihov izgled. Treba obratiti pažnju na sljedeće najčešće pogreške: pretjerivanje sa šminkom.

Jarka šminka može stvoriti osjećaj prkosa i privlačnosti, no nakon četrdeset pete godine savjetuje se umjerenija šminka. Svijetle nijanse u toplim ili hladnim tonovima nježno će naglasiti vaše najizražajnije crte lica. Bolje je ne zlorabiti svjetlucavu kozmetiku – na primjer, sedefasta sjenila. Također, odolite proizvodima za sunčanje i onima koji prelaze obrise usana.

2. Animal print: Jednobojne boje pristaju ženama ove dobi. Treba izbjegavati jake otiske divljih životinja. Ako vam se sviđa i želite zadržati ovaj uzorak, koristite ga vrlo nevoljko. 3. Neodgovarajuća veličina odjeće Osnovni elementi su sklad i proporcije, široka uska odjeća samo će naglasiti nesavršenosti umjesto da ih sakrije! Prestanite juriti za modom i trendovima — samo pronađite odgovarajuću odjeću za sebe jer ih je sigurno mnogo. 4. Neprihvatljivi ukrasi Prvi znakovi starenja pojavljuju se na vratu, šakama, rukama i dekolteu.

ALI to ne znači da te dijelove trebate čvrsto zatvoriti; samo nemojte više nositi ultra minice ili duboke izrezeOdabir suknji umjerene dužine i haljina oskudnog kroja ili malo iznad koljena, s 3/4 rukavima pravi je izbor. 5. Pametna odjevna kombinacija Navršila si 45 i nema potrebe bacati cijelu garderobu kroz prozor. Samo napravite neke izmjene. Na primjer, široku majicu kratkih rukava zamijenite širokom košuljom kada nosite traperice. S takvim jednostavnim promjenama stvorit ćete elegantan skroman izgled koji će naglasiti vaše najbolje crte. Imajte na umu da se u odjeći morate osjećati ugodno dopuštajući modi da oprašta.

BONUS TEKST:

Ova zdravstvena stanja uključuju: Kroničnu ovisnost o alkoholu Gastrointestinalne poremećaje (kao što je Crohnova bolest) Dijabetes Dugotrajno liječenje dijalizom Anoreksiju Gdje ga ima najviše Cjelovite žitarice (kao što su smeđa riža i zob), mahunarke (uključujući grah i leću), svinjetina, sjemenke suncokreta, i orašasti plodovi (kao što su bademi i kikiriki) primarni su izvori vitamina B1.

Samo zato što je to bio početni vitamin koji je otkriven u toj skupini. Vrlo publicirana bolest beri-beri, citirana prije mnogo godina, rezultat je dugotrajnog nedostatka – ili avitaminoze – vitamina B1, prema liječniku. B1 utječe na zdravlje srca — kao i na cjelokupno zdravlje stanica u cijelom tijelu — putem specifičnog kemijskog procesa proizvodnje energije. U tu svrhu prvi su izolirani vitamini B-kompleksa

Uključen je u sintezu molekule poznate kao adenozin trifosfat. Ovaj spoj je važan jer služi kao zajednički izvor energije za svaku stanicu u svim ljudskim tijelima. Kao što je izvijestio kardiolog, nedostatak vitamina dovodi do smanjenog volumena energije, što, shodno tome, inhibira optimalan rad na ovim ključnim stanicama: većina suradnika nakon njih postavljena je po važnosti koja vodi rad na srce, a zatim na mozak.

Ta zdravstvena stanja uključuju: Kroničnu ovisnost o alkoholu Gastrointestinalne poremećaje (kao što je Crohnova bolest) Dijabetes Dugotrajno liječenje dijalizom Anoreksiju Gdje ga ima najviše Cjelovite žitarice (smeđa riža, zob), mahunarke (grah, leća), svinjetina, sjemenke suncokreta, orašasti plodovi (bademi, kikiriki)
Mališić objašnjava da nedostatak vitamina B1 uzrokuje ubrzani rad srca. Međutim, ovaj simptom nestaje kada se vrati razina vitamina. Tko je u nekoj mogućoj opasnosti? U industrijaliziranim zemljama, beri-beri je rijedak jer je hrana dobro opskrbljena i obogaćena, ali se može razviti u područjima s regijama s nedostatkom tiamina u prehrani ili među ljudima s nekim posebnim zdravstvenim stanjima koja djeluju tako da ometaju apsorpciju vitamina B1.

Ta zdravstvena stanja uključuju: Kroničnu ovisnost o alkoholu Gastrointestinalne poremećaje (kao što je Crohnova bolest) Dijabetes Dugotrajno liječenje dijalizom Anoreksiju gdje je najviše ima Cjelovite žitarice, mahunarke, svinjetina, sjemenke suncokreta i orašasti plodovi primarni su izvori vitamina B1. Primjeri su smeđa riža i zob, grah i leća, bademi i kikiriki.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here