Bosiljak se često naziva kraljem biljaka zbog njegovih snažnih antibiotskih svojstava i učinkovitosti kao antioksidansa. Bosiljak je dobro poznata i povijesna biljka koja obiluje ljekovitim fitonutrijentima. Ova jednogodišnja grmolika biljka uzgaja se prvenstveno zbog lišća i sjemenki koje su cijenjene zbog svojih ljekovitih svojstava.

  • Bosiljak uspijeva u toploj tropskoj klimi, s više od 60 priznatih sorti kategoriziranih u tri glavne vrste: slatki bosiljak, ljubičasti bosiljak i bosiljak, prema stručnjacima. Ove hranjive biljke zahtijevaju minimalno održavanje, bilo da se uzgajaju u zatvorenom prostoru ili na otvorenom, i mogu se orezati nakon što se počnu formirati cvjetni pupoljci. Za gušći rast, obrežite odmah ispod baze lišća u blizini vitkih stabljika, što će pospješiti nicanje novih grana.

Za postizanje najboljeg okusa, preporučljivo je koristiti ovaj sastojak u njegovom svježem obliku, jer ima slatkast, zemljani miris i doprinosi ne samo divnom ljutom okusu, već i izvanrednom nizu hranjivih tvari. Jedan od njih je vitamin K, neophodan za zgrušavanje krvi! Naime, samo dvije žlice bosiljka mogu ponuditi 29% dnevnog preporučenog unosa vitamina K.

  • Štoviše, može se pohvaliti značajnim količinama vitamina A i beta karotena, koji je snažan antioksidans koji štiti stanice koje okružuju različite organe, uključujući krvne žile, od štete koju nanose slobodni radikali. Inhibirajući oksidaciju kolesterola u krvotoku, pomaže u prevenciji stanja poput arterioskleroze, bolesti srca i moždanog udara. Bosiljak je bogat raznim vitaminima i mineralima, uključujući kalcij, magnezij, kalij, vitamin C i željezo.

Nadalje, posjeduje antibakterijska svojstva i obiluje flavonoidima koji pomažu u očuvanju DNK. Nevjerojatne zdravstvene prednosti bosiljka: – Jaka antioksidativna svojstva. – Nudi snažnu zaštitu od niza kemikalija koje mogu dovesti do raka. – Antibiotici prirodnog izvora Bosiljak služi kao snažan prirodni antibiotik zbog svojih antibakterijskih svojstava.

  • U kombinaciji s češnjakom pretvara se u najučinkovitiji antibiotik ikada stvoren. – Pročišćavanje krvnih žila. Vrlo je učinkovit u uklanjanju LDL kolesterola iz arterija. Ova korisna biljka korisna je za liječenje i prevenciju niza zdravstvenih problema, kao što su glavobolja, proljev, zatvor, kašalj, paraziti, bradavice i bolesti bubrega.

DODATNI TEKST

Iako vježbe za oči ne mogu poboljšati vid kod osoba koje pate od očnih bolesti poput katarakte, miopije ili makularne degeneracije, one mogu pomoći u ublažavanju naprezanja očiju kod onih koji većinu dana provode pred ekranom. Digitalno naprezanje očiju čest je problem za ljude koji cijeli dan rade na računalu.

  • Evo kako izvoditi ove vježbe. Ovo stanje može dovesti do simptoma kao što su suhe oči, vizualni umor, zamagljen vid i glavobolje. Međutim, učinci digitalnog naprezanja očiju mogu se smanjiti izvođenjem nekoliko jednostavnih vježbi. Kako biste preusmjerili svoj fokus, udobno se smjestite za ovu vježbu.

Kažiprst držite nekoliko centimetara od očiju i koncentrirajte se na njega. Polako odmaknite prst od lica dok vam fokus ostaje stabilan. Zastanite na trenutak i pogledajte u daljinu. Koncentrirajte se na ispružene prste i polako ih povucite natrag u svoj vidokrug. Prebacite pogled i fiksirajte se na udaljene predmete. Vježbe fokusiranja mogu pomoći u smanjenju naprezanja očiju.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here