Ako tražite prirodan način da podržite zdravlje svoje jetre i crijeva, ova moćna mješavina je izniman izbor. Korištenjem zajedničke snage hranjivih sastojaka, ovaj napitak ne samo da pomaže u uklanjanju toksina, već također pruža mnoštvo drugih zdravstvenih prednosti.


Pogledajmo sada pobliže pojedinačne komponente i zaronimo u jedinstvene prednosti koje nude. Uključivanje tri mrkve u vaše dnevne obroke predstavlja dragocjenu priliku da u svoju prehranu uključite flavonoide i vitamin A, koji su ključni za održavanje optimalne funkcije jetre. Nadalje, uključivanje dvije zelene jabuke u vaše prehrambene navike pomaže u uklanjanju toksina iz tijela, zahvaljujući pektinu koji se nalazi u ovom voću.
Dodavanjem cikle u svakodnevne obroke možete osjetiti značajno poboljšanje probave i promicanje zdravog rada crijeva, a sve zahvaljujući obilju vlakana. Nadalje, uključivanje pola limuna (nakon uklanjanja kore) u vašu redovnu rutinu može pomoći u detoksikaciji i ojačati vaš imunološki sustav, što rezultira dodatnim prednostima za vaše cjelokupno zdravlje. Kako biste dodatno podržali svoj probavni sustav i ublažili nadutost, razmislite o uključivanju svježe ubranog đumbira u svoju prehranu.

Jačanje imunološkog sustava i poboljšanje protoka krvi može se postići uključivanjem svježeg špinata ili zelene salate u vašu svakodnevnu prehranu. Za pripremu hranjivog soka počnite pranjem i guljenjem raznog povrća. Zatim pomiješajte mrkvu, jabuku, ciklu, limun, đumbir i listove zelene salate ili špinata s dvije čaše vode dok ne dobijete glatku teksturu. Prebacite sok u staklenu posudu i ohladite za kasniju konzumaciju. Za optimalne rezultate uživajte u ovom revitalizirajućem napitku ohlađenom tijekom dana, po mogućnosti između obroka. Mrkva ne samo da podržava rad jetre, već također poboljšava vid i potiče zdraviju kožu zbog bogatog sadržaja beta-karotena. Slično tome, jabuke pomažu probavi, reguliraju razinu šećera u krvi i nude dodatne zdravstvene prednosti zahvaljujući visokom udjelu vlakana.

Sa svojom reputacijom da promiče zdrava crijeva, cikla također nudi prednost smanjenja krvnog tlaka i povećanja izdržljivosti. Nasuprot tome, limun ne samo da pomaže u procesu detoksikacije, već također pokazuje svoju impresivnu sposobnost jačanja kostiju zahvaljujući velikoj količini vitamina C.

Svojim protuupalnim svojstvima đumbir može učinkovito ublažiti tegobe uzrokovane prehladom i gripom. Naprotiv, špinat i zelena salata nude obilje željeza i folata, što je posebno korisno za žene u reproduktivnoj dobi. Uključivanje ove revitalizirajuće mješavine u vašu jutarnju rutinu izvrsna je metoda opskrbe vašeg tijela potrebnim hranjivim tvarima za kojima žudi kako bi postiglo vrhunsko zdravlje i vitalnost. Kako biste postigli najbolji mogući rezultat, pobrinite se da ovaj napitak bude svakodnevna namirnica kao dio sveobuhvatne i uravnotežene prehrane.

bonus teskst:

Iako nisu tako rasprostranjene kao zamjene kuka, zamjene za koljena ostaju često izvođen postupak i prepoznate su kao jedna od najpopularnijih kirurških intervencija u svijetu, premašivši milijun operacija u 2021. Studija nedavno objavljena u časopisu Experimental and Therapeutic Medicine otkrila je da zamjena za koljeno kirurški zahvat prvenstveno ima za cilj ublažiti simptome povezane s osteoartritisom koji zahvaća zglob koljena.

Osteoartritis koljena (OA) je prevladavajuće stanje koje često rezultira nelagodom, upalom i smanjenim rasponom pokreta. Prema CNN-u, OA koljena povezana je sa značajnim morbiditetom i invaliditetom. Starije osobe, žene, osobe s prekomjernom tjelesnom težinom i osobe koje su se bavile specifičnim sportskim aktivnostima poput nogometa, tenisa i trčanja na duge staze u najvećem su riziku od razvoja ove uporne bolesti.

Nadalje, na razvoj ovog stanja utječu genetski čimbenici i ozljede koljena u prošlosti. Prema nedavnoj publikaciji u časopisu JAMA Network Open, postoje dokazi koji sugeriraju da jačanje mišića nogu potencijalno može usporiti ili spriječiti nastanak osteoartritisa koljena. Zatim se postavlja pitanje: kakvu ulogu igra mišićna masa u ovom scenariju?

Nakon sveobuhvatne analize podataka dobivenih iz veličine uzorka od 5003 osobe koje žive u Nizozemskoj, istraživači nisu otkrili nikakve naznake veze između ukupnih razina tjelesne aktivnosti i povećane ranjivosti na OK. Nakon toga, sudionici su podijeljeni u dvije različite kategorije: oni koji sudjeluju u fizičkim aktivnostima s malim opterećenjem koje minimalno opterećuju zglobove, kao što su plivanje i vožnja bicikla, i oni koji se bave fizičkim aktivnostima umjerenog opterećenja koje vrše određeni pritisak na zglobove. zglobova, kao što su hodanje i trčanje.

Znanstvene studije su pokazale da su osobe koje se bave rekreacijskim aktivnostima koje opterećuju zglobove i imaju nedovoljno mišićne mase u donjim ekstremitetima sklonije razvoju osteoartritisa. Suprotno tome, vožnja bicikla je prepoznata kao oblik vježbe s malim učinkom koji smanjuje pritisak na koljena.

Cilj istraživanja koje je provela dr. Joyce van Meurs, profesorica na medicinskom centru Erasmus u Rotterdamu, Nizozemska, bio je ispitati odnos između sportova s ​​utezima i vjerojatnosti razvoja osteoartritisa koljena. Primarni fokus bio je utvrditi je li povećana mišićna masa koja okružuje zglob igrala ulogu u nastanku ovog stanja.

Hipoteza koju su iznijeli istraživači sugerira da bi pojedinci koji posjeduju robusnije mišiće imali jasnu prednost u pogledu zaštite koljena i podnošenja mehaničke sile unutar zgloba. To je upravo ono što smo primijetili. Prema riječima dr. sc. Katherine Miller, izvanredne profesorice na Medicinskom fakultetu i Školi javnog zdravlja Sveučilišta u Wisconsinu, pojedinci s većom mišićnom masom nisu suočeni s povećanim rizikom od razvoja osteoartritisa kao posljedice bavljenja sportovima s utezima. Ovo novo otkrivenje smatra se iznimno uzbudljivim.

Oglasi - Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here